Internationaal tijdschrift Virologica Sinica: Wuhan Lab experimenteerde vorig jaar met apenpokken.
Virologica Sinica is een internationaal tijdschrift dat zich richt op de presentatie van het meest geavanceerde onderzoek naar virussen over de hele wereld. Het tijdschrift publiceert peer-reviewed originele onderzoeksartikelen, recensies en brieven om de laatste ontwikkelingen in alle takken van de virologie bekend te stellen.

Een genoom
In februari 2022 publiceerde Virologica Sinica een recent ‘gain of function’ onderzoek (!), uitgevoerd door wetenschappers aan het Wuhan Institute of Virology in augustus 2021. Dit terwijl de COVID-19 pandemie nog steeds over de hele wereld woedde.
Het Wuhan Institute of Virology stelde een genoom samen van het appenpokkenvirus, waardoor het virus kan worden geïdentificeerd door middel van PCR-tests.
Dit echter met gebruikmaking van een methode die door onderzoekers was aangemerkt als “mogelijk een besmettelijke ziekteverwekker creërend”.