Intensivist Diederik Gommers en voormalig staatssecretaris Mona Keijzer doen straffe uitspraken

🕒 Leestijd: 2 minuten

In een uitzending van deBalie van 29 december 2021 werden kritische vragen gesteld over het coronabeleid en de coronamaatregelen in Nederland. De geïnterviewde gasten kregen de ruimte om zich uit te spreken. Dat leverde een aantal opmerkelijke uitspraken op, vooral vanwege intensivist Diederik Gommers en ex staatssecretaris Mona Keijzer (CDA).

Kosten baten van het Corona beleid

Enkele interessante vragen die hier besproken werden:

  • Is dit hele beleid zijn prijs wel waard?
  • Er sterven meer mensen aan verdrinkingsdood maar we sluiten zwembaden…
  • Is enkel gezondheid belangrijk? Wat met sociaal contact, cultuur, …
  • We lijken alles te onderschikken aan gezondheid, maar leven houdt meer in dat enkel onze gezondheid beschermen.
  • Is een 2G beleid de oplossing?
  • Hoe vinden we het evenwicht tussen open samenleving en ziektelast?
  • Heeft deze lockdown meer stukgemaakt dan het opgeleverd heeft?
  • Wordt er niet te weinig aandacht besteed aan jongeren en hun gebrek aan perspectief?

Worden deze vragen nu plots wél bespreekbaar?

Enkele straffe uitspraken

Diederik Gommers over het coronabeleid in de uitzending van deBalie:

Dit lijkt wel goed nieuws: Didier Gommers, chef van de Nederlandse intensivisten, doet hier enkele zeer opvallende uitspraken die toch een ander perspectief op de situatie werpen.

“Jongeren worden bijna niet ziek. De kans is bijzonder klein. We komen altijd virussen tegen. Misschien moeten we voor jongeren andere regels maken? Het milieuprobleem is ernstiger dan het Covid-probleem. Het is een virus van niets. We zullen het met elkaar moeten oplossen.” Diederik Gommers

Opmerkelijke uitspraken van Gommers. Eerder wilde hij het hele land op slot en sprak hij andere taal!

‘We hebben het zo lang goed gedaan, maar nu spelen we met vuur’.

Diederik Gommers

Terrassen openen heeft iets magisch”, zegt de intensivist. “Het geeft de mensen het gevoel dat ze klaar zijn met covid-19, dat het allemaal voorbij is. Dáár maak ik me zorgen over. Ze gaan denken dat ze opnieuw meer kunnen feesten. Zeker de jongeren, nu de avondklok is afgeschaft.

Het aantal besmettingen zal weer stijgen en even later het aantal patiënten in de ziekenhuizen en op intensieve zorg. De ziekenhuizen liggen nu al erg vol en de bezettingsgraad op intensieve is hoog.” aldus Gommers in april 2021.

Bron

Mona Keijzer werd na een interview in De Telegraaf ontslagen door haar eigen kabinet. In het interview gaf ze aan dat ze de coronapas ”niet uit te leggen vindt”.

In dit gesprek vertelt ze openhartig over haar visie op het beleid.

“Wat er eigenlijk van in het begin gebeurd is, is dat mensen heel erg bang gemaakt werden, niet bewust maar vooral door constant de nadruk te leggen op opnames en besmettingscijfers.” Mona Keijzer.

Deze video komt uit een interessante uitzending van deBalie die je hier kunt terugzien.

Wat is hier aan de hand?

Komen we bij een keerpunt?

Bron

(Help ons. Deel dit artikel a.u.b.)

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.

19 − drie =

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.